Dr Misio + Pull The Wire

klubzascianek - Dr Misio + Pull The Wire

27.11.2021 / sob. / 20:00

THE DOORS: 19:00

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Dr Misio, czyli projekt powstały z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika, grający ostrego rock’n’rolla w połączeniu z bezkompromisowym punkiem dla nowych pokoleń fanów tej muzyki wystąpi w krakowskim Klubie Zaścianek! Razem z nim: Pull The Wire! Jazda bez trzymanki!

Dr Misio Kapela powstała z inicjatywy Arkadiusza Jakubika, który jest znany szerokiej publiczności z ról filmowych u doskonałego polskiego reżysera Wojciecha Smarzowskiego. W 2008 roku Jakubik powołał do życia kapelę, która definiuje bezkompromisowe, punkowe granie dla nowych pokoleń fanów tej muzyki.

Dzięki współpracy ze znanymi polskimi autorami, takimi jak Krzysztof Varga czy Marcin Świetlicki, którzy piszą teksty piosenek kapeli, skład Dr Misio stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych zespołów w Polsce — a ich utwory to bezbłędny barometr nastrojów społecznych panujących w kraju nad Wisłą. Kapela opiera swoje brzmienie na surowym punkowym graniu: ciężkie riffy i solidne basy idą w parze z brutalnymi, pełnymi nieokiełznanej emocji tekstami. Zespół gra ostrego rock’n’rolla, a ich koncerty to utrzymane w agresywnej, punkowej konwencji muzyczne majstersztyki.

Debiutancka płyta Dr Misia pojawiła się na rynku w 2013 roku, po premierze wyreżyserowanego przez Smarzowskiego teledysku. W tym roku kapela wydała swój czwarty album zatytułowany „Strach XXI wieku”. Na najnowszym wydawnictwie znalazło się 13 utworów, które doskonale prezentują muzyczną wszechstronność kapeli i to, jak świetnie są w stanie rozliczyć się z trapiącymi Polaków problemami i bolączkami.

Pull The Wire Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełne, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Muzycznie – nie wiesz, czy wyzerujesz ostatnią butelkę w Kalifornii, czy w bramie polskiego podwórka rodem z lat 90. To jak, piszesz się na taki wypad?

Brali udział w festiwalach i przeglądach zespołów – notując kilka sukcesów, między innymi 3. miejsce na warszawskim festiwalu Dobra Strona Rocka. Demo zarejestrowane w 2011 roku otworzyło im drogę na scenę Pokojowej Wioski Hare Kryszny. Ponadto jury pod przewodnictwem Tomasza „TITUSa” Pukackiego, uhonorowało ich nagrodą dodatkową ufundowaną przez Jamm Art. i HPG Promotion Group w postaci mini trasy koncertowej. Po obejrzeniu ich koncertu w warszawskiej Fabryce Trzciny a następnie we wrocławskim Starym Klasztorze jury zdecydowało, że Pull The Wire wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015.

Dr Misio: FB: https://www.facebook.com/drmisio YT: https://www.youtube.com/channel/UCzTilqdLn9mwFumcZkTCedw

Pull The Wire: WWW: https://www.pullthewire.pl/ FB: https://www.facebook.com/pullthewireband YT: http://youtube.com/pullthewireband Posłuchaj: https://play.spotify.com/artist/0jNyGycjZJJUipcQCrYLOf Zobacz: https://www.instagram.com/pullthewireband/

GALERIA


WIDEO