klubzascianek - Bisz / Radex "Duch Oporu"

Bisz / Radex "Duch Oporu"

8.03 / niedz. / 20:00 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Bisz / Radex
Bisz (B.O.K.)
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

KONIEC ŚWIATA W LIVE STREAMINGU, CZYLI BISZ / RADEX ZAPOWIADAJĄ NOWĄ PŁYTĘ Było względnie dobrze, jest bezwzględnie gorzej?

Bisz/Radex to projekt Radex Łukasiewicz, lidera zespołu Pustki, i Jarka Bisz (B.O.K) Jaruszewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich raperów. Debiutowali ponad dwa lata temu świetnie przyjętym albumem „Wilczy humor” (nominacja do Fryderyka, jedna z najlepszych płyt roku wg TVP Kultura). Ich drugi album, ukaże się we wrześniu. Zapowiada go singiel „Lascaux” do którego klip stworzył wielokrotnie nagradzany artysta, Kobas Laksa. Wraz z premierą singla na stronie www.pchamytensyf.pl rusza przedsprzedaż specjalnego wydania albumu.

KONIEC ŚWIATA W LIVE STREAMINGU, CZYLI BISZ / RADEX ZAPOWIADAJĄ NOWĄ PŁYTĘ

Było względnie dobrze, jest bezwzględnie gorzej? „Pogodziłem się z tym, że umierając, będę widział świat gorszy, niż jest teraz i dużo gorszy niż ten, który pamiętam z dzieciństwa. Takie nasze przeznaczenie. Możemy spróbować trochę ludzi uświadamiać, a trochę umilić czas do apokalipsy...” - mówi Radex Łukasiewicz. „Trzeba rozniecać zarzewie rewolucji. Suma małych pozytywnych aktów jest zbyt mała, trzeba ludźmi potrząsnąć. Obawiam się, że na artystach ciąży wyjątkowo duża odpowiedzialność w tych czasach. Często o tym myślę i czuję, że jestem za słaby, żeby okładać się z tępym światem. A co innego zostaje?” - dodaje Jarek Jaruszewski, czyli Bisz (B.O.K). Drugi album duetu, to płyta o – cytując singiel pilotujący wydawnictwo - „pierwszym pokoleniu, co se wyczyści historię”. O tych wszystkich ładnie ubranych, zadowolonych z siebie, którzy wpadli w pułapki bezrefleksyjnej konsumpcji. O kulturze w kryzysie. O globalnej epidemii FOMO, bo „nie być na czasie coraz bardziej boli". Fatalizm, nihilizm, słomki z bambusa. „To przeświadczenie o niemożliwości znaczącej zmiany jest dojmujące. Albo idziemy na wojnę ze światem, który tratuje nas swoim owczym pędem, czyniąc z nas śmiesznych bohaterów jednodniowego nagłówka, albo wymieniamy słomki na bambusowe i dbamy o ekologię swojej niszy, którą prędzej czy później i tak zaleje potop - czy to populistycznej polityki, masowej kultury czy naturalnych katastrof” - mówi BISZ. „To prawda. Ale jest coś co mnie martwi bardziej - nasze dzieci. My załapaliśmy się na okres względnego komfortu, a o ich przyszłości myślę z przerażeniem” - dopowiada RADEX. Koniec świata jest bliski. Będzie można zobaczyć go w live streamingu.

Bilety: 35 zł - przedsprzedaż 45 zł - w dniu koncertu

Dostępne online: https://ticketclub.pl/miejsca/klub-zascianek-krakow-40/ https://www.ebilet.pl/miejsce/klub-zascianek/

BISZ / RADEX „Duch Oporu” Klub Zaścianek Kraków, ul. Rostafińskiego 4 08.03.2020 19:00 - thedoors 20:00 - start

Bisz / Radex: https://www.facebook.com/biszradex/ YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=4kSWjFkR-w4&list=PL9ebKcxx0KaGZJCA-jOS31eTUSpOSWtMv

BISZ (B.O.K.): https://www.facebook.com/BiszBOK/