Covenant

Covenant

klubzascianek - Covenant Covenant

30.04.2023 / niedz. / 19:00

Wydarzenie zostało przeniesione do Klub Gwarek Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

Organizator

Inny

OPIS WYDARZENIA


Kultowy szwedzki zespół COVENANT powraca do Polski. Pod wpływem Kraftwerk, Depeche Mode, Front 242 i The Human League pod koniec lat 80. Joakim Montelius (instrumenty klawiszowe), Eskil Simonsson (wokal) i Clas Nachmanson (instrumenty klawiszowe) stworzyli własny zespół i zaczęli eksperymentować z współczesną muzyką elektroniczną, wprowadzającą bardziej nowoczesne brzmienie i rytm z odcieniami progresywnego techno i rocku industrialnego, styl, który później otrzymał nazwę futurepop i stał się wizytówką zespołu. Debiutancki album „Dreams of a Cryotank”, ukazany w 1994 roku, stał się prawdziwym przełomem dla młodego zespołu, a drugi utwór „Sequencer” ukazał się w 1996 roku, stał się albumem wzorowym we współczesnej muzyce elektronicznej, otwierając światowi COVENANT, a dla samego zespołu „drzwi” do największych sal koncertowych i festiwali w Europie i Ameryce Północnej. Przez 36 lat istnienia 9 pełnowymiarowych albumów, tysiące koncertów i setki festiwali na całym świecie.

Zespół jedzie do Polski z wielkim solowym koncertem, na którym fani zespołu będą mogli usłyszeć absolutnie wszystkie ulubione hity.

GALERIA