Drownfest #7: Mentally Blind, Drown My Day

Jenna Eight*, Pale Path, Brave Grave, Demeted

klubzascianek - Drownfest #7: Mentally Blind, Drown My Day 1

18.12.2021 / sob. / 17:00


Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Drown My Day oraz Klub Zaścianek zapraszają na siódmą edycję mini-festiwalu Drownfest!

Drownfest powraca na krakowską mapę koncertów po rocznej przerwie!

W tym roku w roli headlinerów wystąpią: wrocławskie Mentally Blind, które aktualnie promuje swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku - "Stage: Zero" oraz świętujący XV-lecie działalności, gospodarze z Drown My Day.

Line-up koncertu uzupełniają: warszawskie Pale Path, lokalni metalcore'owcy z Jenna Eight oraz wrocławscy hardcore'owcy z Brave Grave. Koncert otworzy występ energicznego Demeted.

MENTALLY BLIND | metalcore, progressive metal | Wrocław YT: https://youtu.be/TqyhHupH6TY

Muzyka Mentally Blind to połączenie progresywnego metalu pełnego technicznych riffów z chwytliwą melodyjnością, pełną przestrzennych pogłosów i analogowych synthezatorów. Na swoim koncie mają trasę z Decapitated, dwie trasy koncertowe u boku Materia, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon. Aktualnie promują swoje ostatnie wydawnictwo z 2021 roku - Stage: Zero.

DROWN MY DAY | deathcore, metalcore | Kraków

Grupa powstała w 2006 roku w Krakowie. W latach 2007-2010 zespół wydał kilka mniejszych wydawnictw, w tym m.in. EPkę "FORGOTTEN" (rok 2010), dzięki której zespół został zauważony przez fanów metalcore i deathcore z całej Europy. Rok 2013 przyniósł pierwszy pełnoprawny album "CONFESSIONS", który ukazał się dzięki niemieckiej wytwórni NOIZGATE RECORDS. Album promowany był licznymi trasami koncertowymi na terenie całej Polski oraz w takich krajach jak chociażby Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Węgry czy Czechy. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany "THE GHOST TALES" (Noizgate Records). DROWN MY DAY promowali ten materiał w trakcie trasy koncertowej KNOCK OUT TOUR gdzie wystąpili się u boku DECAPITATED, FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH. Ostatnim jak do tej pory wydawnictwem grupy jest wydany w 2020 roku split "Blood For Blood".

PALE PATH | metalcore | Warszawa

YT: https://youtu.be/6_yFJinGOj0 To stołeczny zespół serwujący dawkę energetycznych, bezkompromisowych, ciężkich riff’ów, które porywają swoją melodycznością. Zespół wydał własnym sumptem singiel ENEMY razem z mrocznym klipem, który zdobył nagrodę Polish Music Video Awards za najlepszy polski teledysk w kategorii „Rock i Ostre Brzmienie”. Singiel promuje debiutanckie EP zatytułowane "PRIMAL" do którego linki znajdziesz poniżej

JENNA EIGHT* | metalcore, electro | Kraków YT: https://youtu.be/yaH6kjYpkDg

Jenna Eight to krakowski zespół tworzący oryginalną muzykę łączącą w sobie ciężkie brzmienia z gatunku metalcore oraz szeroko pojętej elektroniki. Założony w 2009r. przez perkusistę Marcina Mazura odniósł sukces, jakim było uczestnictwo w półfinale programu Must Be The Music w 2012 roku. W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta pt. "Prime Numbers", zawierająca największe przeboje Caroline, Far Away i Ice, do których powstały teledyski. Płyta jest w całości dostępna w popularnych serwisach jak Apple Music, Spotify, Youtube. Obecnie zespół kończy prace nad drugą płytą, promowaną przez singiel "The Sharp One". Wydanie jest planowane na 2022 rok.

BRAVE GRAVE | hardcore, beatdown | Wrocław YT: https://youtu.be/nxUngx-q-1Q

Soundtrack do rzucania koktajli mołotowa, jest szybko, wolno, a pod sceną kopy z półobrotu.

DEMETED | metalcore | Kraków YT: https://youtu.be/v968egrQ8S4

Zespół reprezentuje szeroką gamę muzycznych pomysłów, głównie w gatunkach metalowych lecz najbliżej jej do sceny 'core'. Całokształt zespołu wraz z jego gatunkiem uformował się na przestrzeni 2019 roku. Z końcem wspomnianego roku zespół wydał singiel zatytułowany 'Memories', który został ciepło przyjęty w kraju jak i poza nim. Obecnie chłopaki pracują nad pierwszą płytą, która ukaże się z początkiem 2022 roku.

PATRONAT: Music Alert MetalSide MetalRuleZ Cowkrakowie.pl Kvlt MetalNews.pl Rock Area (www.rockarea.eu)

WIDEO