Żywiołak

Dekonstrukcja Historyczna I

klubzascianek - Żywiołak Dekonstrukcja Historyczna I

24.11.2023 / pt. / 20:00

THE DOORS: 19:00

Bilety od 69zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
eBilet Kolekcjonerskie kup-bilecik.pl TicketClub

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Nowa płyta Żywiołaka zatytułowana "Dekonstrukcja historyczna I", to próba wyciągnięcia zapomnianych znaczeń z dobrze znanych nam wszystkim świąt i ukazania tych znaczeń w muzycznym kontekście rodzimych wierzeń pierwotnych. To również próba zderzenia się artystów z niezwykle skomplikowanym w Polsce tematem spuścizny szczątków mitologii słowiańskiej. „Dekonstrukcja historyczna", to ważny głos w kwestii kulturowej świadomości społecznej i bardzo mocny dyskurs o kondycji polskiej tożsamości, prowadzony niezmiennie od pierwszego albumu zespołu. Nagrań dokonano w TU WOLNO PALIĆ STUDIO oraz w IRIE STUDIO

Produkcja i miks: Robert Jaworski, Marcin Szwajcer, Mikołaj Jarząbek

Mastering: Marcin Szwajcer

W NAGRANIACH UDZIAŁ WZIĘLI:

Wiktoria Kwiatkowska: wokal, narracja

Kamil Strzyżewski: lutnia, dombra

Patrycja Wojkowska: baraban, trójkąt, talerze, przeszkadzajki, kij deszczowy, tank drums

Robert Jaworski: wokal, narracja, lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska, gęśla opolska, lutnia, flet drewniany, low whistle, quena modyfikowana, bębenek obręczowy, bębenek burzowy, bębenek arabski, drumla, kieliszek, vibraslap.

Zuza Ciszewska: wokal, narracja, skrzypce pięciostrunne

Aleksandra Zawłocka: wokal, narracja

Aleksandra Gronowska: wokal, narracja

Igor Górewicz: wokal, narracja

Michalina Malisz: lira korbowa

Paulina Kut "Baddie": wokal, narracja

Ilustracja główna wg: M.A.Priesnjakowa

Ilustracja na krążku: Katarzyna ,,gorewiczKa" Gorewicz

Opracowania graficzne i skład okładki: Aleksandra Gronowska

Wydawnictwo Karrot Kommando

Początki zespołu Żywiołak sięgają 2005 roku, kiedy to spotykali się grający wcześniej m.in w Kapeli ze wsi Warszawa i ich troLe Robert Jaworski oraz Robert Wasilewski, gitarzysta i współzałożyciel formacji Open Folk. Rezultat tego spotkania, do którego później dołączyły wokalistki Anna Piotrowska, Izabela Byra oraz bębniarz Maciej Łabudzki, utrwalony został w pamięci słuchaczy przez pierwszą EP`kę zespołu - "Muzyka psychodelicznej świtezianki" i album "Nowa ex-tradycja". Muzyczne nowatorstwo oraz wyciągnięcie na światło dzienne nieeksploatowanego jeszcze dotąd artystycznie pojęcia "demonologii ludowej", szybko wprowadziło formację na salony muzyki folkowej i alternatywnej. Nie sposób zapomnieć o sukcesach zespołu które doprowadziły go do swej rynkowej pozycji. A były to m.in. główna wygrana w rockowym konkursie "Młode Wilki", Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, Nagroda Publiczności na Festiwalu "Mikołajki Folkowe", wykorzystanie muzyki zespołu w grze "Wiedźmin II", nagrania w obrębie gier komputerowych: "Wiedźmin III", "Word of Tanks" czy "League of Legends", dzika karta w konkursie Eurowizji oraz dwie nominacje do "Fryderyków". Dziś Żywiołak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folk w Polsce. Grupa ma za sobą dziesiątki występów polskich i zagranicznych i doczekała się statusu "pioniera" folku eksperymentalnego.

GALERIA


WIDEO