Besatt + Bestia

support: Pleń

klubzascianek - Besatt + Bestia support: Pleń

16.12.2023 / sob. / 19:00

Bilety od 50zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
Kolekcjonerskie eBilet kup-bilecik.pl TicketClub

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Szatan przejmuje Zaścianek! 😈 Już 16/12/2023 śląska grupa horda Besatt wraz z zespołem Bestia opanują scenę.

Besatt - Satanic Black Metal Besatt – polska black metalowa grupa muzyczna, założona przez basistę Beldaroha, perkusistę Dertalisa oraz gitarzystę Weronisa w 1991 roku w Bytomiu.

Beldaroh – gitara basowa, wokal Colossus – gitara elektryczna Astaroth – gitara elektryczna Exernus – instrumenty perkusyjne

🎙 Bestia - Metal Początek Bestii sięga 2013 roku, kiedy Savnock i Nihilist – zainspirowani mrocznymi lasami centralnej Polski i tematem śmierci – rozpoczęli tworzenie bezkompromisowego albumu, który wyrażałby ducha nieokiełznanego black metalu. Pod koniec 2018 roku zespół wszedł do studia Sphieratz. Pierwszy album Bestii Cold Winds of Death ukazał się na początku 2020.

Jako support wystąpi zespół Pleń. Pleń to black metal, którego brzmienie rodzi się w Polsce od 2020 roku. Inspirując się zarówno klasycznymi ikonami tego gatunku, jak i artystami z innych dziedzin muzycznych, tworzą utwory skłaniające odbiorcę do refleksji.Ich teksty głęboko zagłębiają się w rozważania egzystencjalne, odwołując się do symbolizmu i filozofii nihilizmu. To muzyczne odbicie próżni, w której człowiek zmagający się z własnym sensem odnajduje odzwierciedlenie.

GALERIA


WIDEO