Wolvennest, E-L-R, MAG

The Dark Path to the Light

klubzascianek - Wolvennest, E-L-R, MAG The Dark Path to the Light

3.11.2023 / pt. / 19:00

Bilety od 99zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
Soulstone Gathering

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Soulstone Gathering, Doomstar Bookings and Van Records & Prophecy Records present:

⚫ 𝗪𝗢𝗟𝗩𝗘𝗡𝗡𝗘𝗦𝗧(Belgia) - eksperymentalny, psychodeliczny black metal: Każdy koncert Wolvennest na żywo stanowi transcendentne doświadczenie zarówno dla publiczności, jak i członków zespołu. Zespół zdobywał swoją rzeszę fanów, tworząc potężne, psychodeliczne albumy i solidne występy na żywo. Ich czwarty album pełnowymiarowy, "The Dark Path to the Light", nie stanowi wyjątku i prezentuje zespół dryfujący między różnymi wszechświatami, gdzie okultystyczny rock, doom i black metal splatają się w zapomnienie pod wpływem psychodelicznych i ambientowych manifestacji. Mimo że kolektyw już występował na mitycznych festiwalach (Desertfest, Roadburn, Hellfest) i w najbardziej okultystycznych miejscach (House of the Holy, Chaos Descend, Ascension), ich apetyt na psychodeliczne występy jest większy niż kiedykolwiek. Sześciu muzyków z niecierpliwością oczekuje swoich kolejnych doświadczeń z nowym albumem, pełnym dziwnych syntezatorów, hipnotyzujących gitar i silnych emocji wywołanych głosem Shazzuli. Na swoim czwartym albumie pełnowymiarowym, Wolvennest proponuje mroczną podróż w poszukiwaniu równowagi w chaosie, znajdując miejsce między światłem a ciemnością. "𝗧𝗵𝗲 𝗗𝗮𝗿𝗸 𝗣𝗮𝘁𝗵 𝘁𝗼 𝘁𝗵𝗲 𝗟𝗶𝗴𝗵𝘁" tańczy z zapomnieniem i oferuje melancholijną i szczerą wizję umierającego świata. Kolektyw zawsze zapraszał oddane dusze do towarzyszenia im w muzycznej podróży, i tym razem nie jest inaczej.

⚫ 𝗘-𝗟-𝗥 (Szwajcaria) - doom/post metal/doomgaze: Ich styl, nazwany "doomgaze", opiera się na ogólnie spowolnionym, błądzącym, epickim brzmieniu doom metalu, ale wprowadza także inne elementy, takie jak minimalistyczne, powtarzające się frazy, przypominające szamańskie rytuały. E-L-R cieszy się doskonałą reputacją jako zespół koncertowy, który wzbogaca swoją muzykę o doświadczenie przypominające trans. “Chcemy, aby słuchacz zagłębił się w naszą sferę i stał się oczarowany, aby poczuć naszą energię - nie powinni się obawiać zamknięcia oczu." Podczas premiery swojego debiutanckiego albumu "Mænad" w 2019 roku mieli bardzo intensywny czas koncertowania i od tamtej pory nieustannie trafiali na wielkie publiczności (jako zespół supportowy Amenra w trakcie trasy po Europie), grali na dużych festiwalach (Prophecy Fest, Up In Smoke) oraz supportowali wiele zespołów (Wolvennest, Hangman's Chair, Morne, Dark Buddha Rising, itp.). Doświadczenia zdobyte w trasie ukształtowały ich jako pewnych siebie i doświadczonych muzyków. Pasują do siebie nie tylko muzycznie: "Mamy te same wizje i mamy niewiarygodnie silne więzi między sobą."

Wprowadzony w 2020 roku przymusowy przestój był dla nich błogosławieństwem, w końcu mogli odetchnąć, skupić się na świeżych pomysłach. Nowy album powstał po miesiącach wspólnego pisania w izolacji i czerpaniu z doświadczeń minionego roku, w którym poznali nowych ludzi i odkrywali nowe miejsca. Ich brzmienie rozwinęło się i stało się cięższe i mroczniejsze. Drugi album E-L-R, "Vexier", otworzył nowy rozdział dla zespołu.

MAG (Toruń) - doom, black metal, occult:

Mag został powołany do życia w 2018 roku w Toruniu. Zespół łączy ciężkie riffy, z black metalowym szaleństwem, przyprawiając to wszystko odrobiną klimatu occult rocka, a z powstałej mieszanki zlepia swoją interpretację doom metalu. Psychodeliczne tripy przeplatają się w ich twórczości z metalowymi blastami, a nad wszystkim unosi się opętańczy momentami wokal. W kwietniu 2020 nakładem Piranha Music ukazał się ich debiutancki album zatytułowany po prostu "Mag", który pod koniec roku doczekał się również wydania na winylu. Aktualnie zespół promuje wydany pod koniec 2022 roku album "Mag II: Pod Krwawym Księzycem". Magia to potęga!

GALERIA


WIDEO