GA-GA Zielone Żabki & Skankan

klubzascianek - GA-GA  Zielone Żabki & Skankan

4.02.2022 / pt. / 20:00

THE DOORS: 19:00

Bilety od 40zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
eBilet TicketClub

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Pierwszy piątek lutego to będzie noc przepełniona dobrą energią i emocjami. To będzie noc pełna ska i punka i rocka. A to wszystko za sprawą dwóch legendarnych formacji: Skankan, polskie ska, koncert promuje ich nową płytę"Bourbon Whiskey Gin” oraz Ga-Ga Zielone Żabki, weterani sceny punkowej.

SKANKAN  Zespół Skankan to polska legenda sceny ska. Powstali w Sosnowcu w 1993 r. . Choć działają od 1993 r., to wciąż są młodzi duchem i składem. Grają mieszankę ska, rock&rolla i punka. Na początku lat 90-tych tworzyli scenę ska. Żywiołowa muzyka, mocna sekcja dęta przyciągały rzesze nowych fanów w Polsce i Europie. Efektem tego był udział Skankana w projektach wydawniczych w postaci składanek. Ostatnią z nich jest np. SKAsety.PL vol.1. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Skankan w 1995 r. otwierał swoim występem I Przystanek Woodstock w Czymanowie. Na koncie mają 3 płyty: "Live '95", "Skankan Ożywia Trupy" i "Try To Feel It". W styczniu światło dzienne ujrzy nowa płyta "Bourbon, Whiskey, Gin"

GA-GA ZIELONE ŻABKI  Dwa zespoły, które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI. Koncerty Ga-Ga Zielone Żabki są zawsze energetyczne – widzimy ich w dobrej formie, zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach. Nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system” są skuteczne w każdych warunkach – to zawsze punkrockowa mieszanka wybuchowa!

GALERIA


WIDEO