Alcoholica + Horrorscope

klubzascianek - Alcoholica + Horrorscope

13.10.2023 / pt. / 20:00

THE DOORS: 19:00

Bilety od 50zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
TicketClub eBilet
Wydarzenie zostało przeniesione z 31.03.2023 / pt. na 13.10.2023 / pt. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Pod koniec marca do Zaścianka zawitają dwa zespoły: Alcoholica - w ramach trasy „No FEAR Tour” promująca swój najnowszy album F. E. A. R. oraz ich goście - zespół Horrorscope także ze swoim ostatnim dokonaniem - płytą „Altered Worlds Practice”.

Ostatnia płyta śląskich thrasherów z Horrorscope Altered Worlds Practice ukazała się w październiku 2017 roku. Materiał został zarejestrowany od kwietnia do sierpnia 2017 roku w renomowanym ZED Studio położonym na egzotycznym terenie jedynej w Polsce pustyni - Pustyni Błędowskiej (według legendy pustynia została stworzona przez Diabła, który chciał zasypać piaskiem pobliską kopalnię srebra w Olkuszu). Pod czujnym okiem Tomasza Zed Zalewskiego, który nadzorował cały proces nagrywania, Horrorscope zdecydował się na nagranie płyty w tradycyjny sposób (bez wtyczek VST). Szczególną uwagę zwrócono na autentyczne, potężne i żywe brzmienie grupy, które zawsze było jej znakiem rozpoznawczym. Cała grupa zgadza się jednogłośnie, że Altered Worlds Practice jest najmroczniejszym i najcięższym albumem w historii zespołu. Jeśli chodzi o teksty i grafikę, to obie niosą ten sam koncept artystyczny - intrygujący i raczej pesymistyczny. Tytuł siódmego albumu nawiązuje do alternatywnych metod, których poszukuje zachodnia cywilizacja jako rozwiązania swoich dręczących problemów. Okładka, zdjęcia i inne grafiki zostały zaprojektowane i obrobione przez Natalię Jonderko (www.nstation.pl). Jak zwykle zarówno teksty, jak i grafiki dotykają problemów społecznych, religijnych i politycznych. Choć zdjęcia płyty przenoszą nas w kosmos, to teksty zdecydowanie sprowadzają nas na ziemię. Sesję nagraniową wzbogacił gościnny udział Sergio Kleina, utalentowanego gitarzysty solowego znanego fanom thrash metalu z doskonałej pracy w niemieckim zespole The Outside oraz chilijskim death metalowym Criminal. Sergio nagrał szaloną solówkę w utworze "Parallel Worlds Practice", która jest jego wisienką na torcie. Płyta zawiera ponad 46 minut muzyki - nie tylko tradycyjnej, thrashowej kanonady, ale także death metalowej brutalności. Co więcej, większość utworów prezentuje szereg ładnych rozwiązań melodycznych i pełne spektrum możliwości zarówno - instrumentalistów, jak i wokalisty. Album składa się z 9 utworów Horrorscope. Dodatkowo zawiera cover utworu (Wolverine Blues) szwedzkich gigantów metalu - Entombed. "W tym roku obchodzimy nasze 20-lecie, co sprawia, że reedycja płyty staje się doskonałym prezent zarówno dla naszych fanów, jak i dla nas" - podsumowuje zespół.


ALCOHOLICA - Tribut band zespołu Metallica, pochodzący ze Śląska. Założony w 2004 roku. Obecny skład tworzą : Wojciech Sasimowski - gitara rytmiczna/wokal. Michał Skotniczny - perkusja. Marcin Kędzierski - gitara prowadząca. Michał Flak - gitara basowa. Przez 13 lat zespół z powodzeniem grał koncerty wykonując wyłącznie utwory zespołu Metallica. W czerwcu 2017 zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę na której znalazło się 9 utworów zespołu, oraz jeden cover Elvisa Presleya ( "Can't help falling in love") Od tego momentu koncerty zostały urozmaicone o autorskie kawałki, co przełożyło się na różnorodność setlisty i spotkało się z aprobatą publiczności. Zespół podczas swojej działalności zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce, oraz za granicą. Do tych wyjątkowych z pewnością można zaliczyć występy z orkiestrą symfoniczną pod batutą Pani Pauliny Rogowskiej - Serwy, które odbyły się w Warszawie, oraz Lubinie, przy wypełnionych po brzegi salach, oraz ciepło przyjęty występ na najsłynniejszym polskim festiwalu, obecnie pod nazwą Poland Rock. Obecnie zespół jest w końcowej fazie wydania drugiej autorskiej płyty pod tytułem F.E.A.R. (Face Everything And Rise). Planowany termin wydania to 3 lutego 2023 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej płyty, znajdzie się na niej 9 kawałków, oraz jeden cover. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewała Margo z metalowego zespołu MOYRA. Od marca zespół ruszy w trasę promującą nowy album. W zależności od miejsca, można będzie usłyszeć na koncercie tylko autorski materiał z dwóch płyt, lub trafić na wieczór mieszanych utworów Alcoholiki, jak i coverów Metalliki. Dokładne daty oraz rodzaje koncertów będą podawane na bieżąco na stronie zespołu, Facebooku, Instagramie, Muzykę z nowej płyty, oprócz możliwości posłuchania w serwisach streamingowych Spotify, iTunes, Youtube, można będzie nabyć fizycznie w sieciach Empik, oraz na koncertach.

GALERIA


WIDEO