Erdve + Dom Zły + the Dog

klubzascianek - Erdve + Dom Zły + the Dog

18.06.2022 / sob. / 19:00

THE DOORS: 18:00
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Blackened Art, CHROMA Music oraz Klub Zaścianek zapraszają na koncert zespołu Erdve, który przyjedzie do nas prosto ze stolicy Litwy. Towarzyszyć im będą czołowe polskie załogi prezentujące muzykę z pogranicza post metalu, hardcore’u i black metalu! W krakowskim klubie Zaścianek zagrają:

ERDVE (experimental hardcore / sludge, Vilnius [LT])

www.erdvesom.bandcamp.com

Podopieczni jednej z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni płytowych na świecie, Season of Mist. Pod egidą francuskiego wydawcy światło dzienne ujrzały ich dwa albumy, VAITOJIMAS z 2018 oraz najnowsze dzieło litwinów SAVIGAILA z 2021 roku. Kiedy w 2016 roku w stolicy Litwy, Wilnie, powstał ERDVE, zespół miał jasną wizję estetyczną stworzenia unikalnego, ciężkiego brzmienia, które eksperymentowało z elementami hardcore'u, sludge'u i black metalu - a jednocześnie nie było związane żadnymi niepisanymi "zasadami" otaczającymi te gatunki. Ich muzyka ocieka miażdżącą, szaleńczą atmosferą, która pozostawia słuchacza przed wyzwaniami niepokojącej rzeczywistości i akceptowania ich takimi, jakimi są.

Lavondėmės https://youtu.be/7nkNzF4oOLs

Posłuchaj na Spotify https://open.spotify.com/artist/7uctedT9WR5dzqjAOx3jKN

DOM ZŁY (post metal / blackened crust, Puławy / Warszawa)

www.domzly.bandcamp.com

Dom Zły powstał w Puławach w 2016 r. Ciężko ich zaszufladkować - depresyjna i melancholijna hardcore punkowa machina romansująca z post/black metalem, okraszona screamo i crustem. W 2019 roku na miejscu wokalisty Krzyśka pojawiła się Ania, która niewątpliwie namieszała na lokalnej scenie i tchnęła w zespół nową energię. W lipcu 2021 wypuścili EPkę “Śnisz bory tak gęste”, która została albumem miesiąca Metal Hammer Polska i często pojawiała się w podsumowaniach dziennikarzy i nie tylko jako album roku 2021. Każdy z koncertów zespołu, to potężna dawka emocji i agresji, wobec której nikt nie pozostaje obojętny.

Jad https://www.youtube.com/watch?v=EVrJyGrrZ0w

Śnisz bory tak gęste https://www.youtube.com/watch?v=OmXZ5j4PX18

Posłuchaj na Spotify https://open.spotify.com/artist/4Yy4iPTGC2iFfqxPGiv5Lt

THE DOG (hardcore, Wrocław)

www.thexdog.bandcamp.com

Hardcore prosto z Ameryki grany przez typów z serca Dolnego Śląska. Sporo metalu i walców, trochę noisów, trochę czystych wokali, a trochę gitarowych dziwactw. Wcześniej grali m.in. w We Are Idols, Rat Children, Nightclub Fire czy Ass To Mouth.

Slow Walk https://youtu.be/dg2jT7LJvpE

Colonial Friendship https://youtu.be/PsGLYF6qsJY

Posłuchaj na Spotify https://open.spotify.com/artist/2oL2AH041h12r2GNgTiHwA

GALERIA


WIDEO