klubzascianek - Storm of Fate Tour: Vane, Moyra, Gentuza,

Storm of Fate Tour: Vane, Moyra, Gentuza,

19.09.2020 / sob. / 19:00 / BRAMY: 18:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Vane
Moyra
Gentuza
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Konkretny sztorm w Krakowie! Vane, po sukcesach na Wacken i Pol’and’Rock, wraca do rodzimego miasta, tym razem w roli headliner’a. Partnerem w tym szaleństwie będzie wrocławska Moyra. Koncert w Krakowie jest jednym z ośmiu koncertów na trasie tych dwóch kapel. W roli supportu Gentuza.

Zagrają:

Vane https://vane.band https://www.facebook.com/vane.band/ https://www.youtube.com/c/VANEband https://open.spotify.com/artist/5ajH3C8yvTzCSv7STcqXnz?si=fGRt50xpRgejpThz-Fdb5A

Vane łączy w całość ciężkie, a jednocześnie melodyjne riffy, potężny wokal, szybkie bębny i brudny bas wraz z głęboko zakorzenioną w Złotej Erze Piractwa estetyką i historią. Zespół został założony pod koniec 2016 roku. W krótkim czasie nagrał debiutancką EP’kę The Prologue, która zapowiadała wydany w 2018 roku debiutancki album Black Vengeance. Jedenaście utworów złożyło się na historię jednego z najbardziej intrygujących piratów w historii. Od tamtego czasu zespół wydał 2 kolejne single The Ritual oraz Row, Ye Scallywags! oraz cztery teledyski. Do największych sukcesów Vane trzeba zaliczyć występ na Wacken, Po’and’Rock czy finał eliminacji Bloodstock. Na koncertach zespół przykłada sporą uwagę do produkcji, więc każdy koncert to nie tylko uczta dla ucha, ale też dla oka!

Moyra https://www.facebook.com/MOYRAPL/ https://www.youtube.com/channel/UCHrUPhUCj1NCohZMhSkfNZg https://www.instagram.com/moyra_official/?hl=pl

Moyra to kapela z gatunku melodic death metal przeplatającego się z elementami modern. Energetyczne granie, chwytliwe melodie połączone z ciężarem instrumentów, a także wokal, który stosuje różne techniki - od screamu, przez growl, aż po czyste partie - wszystko to nadaje tej kapeli swój własny klimat. Moyra powstała w 2017 roku jako projekt charyzmatycznej wokalistki Margo. Zespół ma na swoim koncie występ na kilku festiwalach plenerowych - Beer Fest, Festiwal Uwolnić Muzykę, Pol’and’Rock, Książ Rock Zone czy Siekiera Fest. Oprócz tego zagrali u boku Kat&Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach oraz Infected Rain. Moyra w roku 2017 wydała pierwszy mini album pt. Threads of Fate, a obecnie jest w trakcie nagrywania kolejnej EP’ki - premiera przewidywana w pierwszym kwartale 2020r.

Gentuza http://www.gentuza.pl https://www.facebook.com/gentuzaband/
https://www.youtube.com/c/gentuza

Gentuza to kwartet generujący głębokie brzmienie pełne groove’u, uzyskane dzięki połączeniu 7-strunowej gitary z elektroniką, subami i wooblami, podparte budującą napięcie ciężką selektywną sekcją rytmiczną. Całość dopełnia melodyjny wokal z elementami agresywnego i brutalnego growlu oraz screamu. Zespół w ciągu ostatnich 2 lat dzielił scenę min z: Khroma (FI), Rabia Sorda (GER), The Sixpounder, Kabanos czy Hope, oraz zagrali na festiwalach w Polsce: Pol’And’Rock, Emergenza Polska, Festuza Weekend, Promo Fest, Wild Fest, Slot Art, a także za granicą: Emperor Fest (EE), Findustry Fest (FI).