Klub Zaścianek - Long Distance Calling

Long Distance Calling

24.11 / sob. / 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Long Distance Calling
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Knock Out Productions

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Knock Out Productions prezentuje koncert Long Distance Calling w Krakowie!

Niemiecka grupa post-rockowa przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album "Boundless". Long Distance Calling wystąpi 24 listopada w krakowskim klubie Zaścianek. Bilety można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net.

LONG DISTANCE CALLING (Niemcy) rock progresywny, post metal: Muzycznie raczej nie kojarzymy Niemiec w pierwszej kolejności z rockiem progresywnym, choć to właśnie w tym kraju narodził się fantastyczny krautrock, mający z progresem niemało wspólnego. Jednak także i dziś można znaleźć w Niemczech godne uwagi progresywne kapele, a jedną z nich jest powstały w 2006 roku w Münster Long Distance Calling. Zespół, który w zdecydowanej większości tworzy i wykonuje muzykę instrumentalną, będącą na przecięciu się rocka progresywnego, progmetalu i post metalu, to czterej panowie: David Jordan (gitara), Janosch Rathmer (perkusja), Florian Füntmann (gitara) i Jan Hoffmann (gitara basowa). Zaczęli grać w 2006 roku i od tego momentu regularnie wydawali duże płyty, EP-ki i single. Albumów na koncie mają sześć, a tym ostatnim, który Long Distance Calling będą promować w Polsce, jest wydany w 2018 roku "Boundless". Kiedyś mieli stałego wokalistę, zapraszali też do zaśpiewania gości (np. Johna Busha znanego z Anthrax i Armored Saint). Dlaczego warto zwrócić uwagę na Long Distance Calling? Ponieważ niemieccy muzycy z niezwykłą wrażliwością i wyobraźnią budują dźwiękowe pejzaże, które mogłyby być doskonałą ilustracją, chociażby filmu dokumentalnego pokazującego piękno natury. Jak im się to udaje? Podobno tajemnica tkwi w tym, że czterej panowie kompletnie się różnią pod względem charakterów i tarcia z tego wynikające, owocują genialną muzyką. Dodajmy, że w tej muzyce nie tylko rock progresywny, progmetal i post metal słychać. Wprawne ucho wyłowi też nawiązania do trip hopu, muzyki filmowej, a nawet wczesnego krautrocka.
Sprawdź, jeśli lubisz: RPWL, Threshold, Crippled Black Phonenix, Fates Warning, Anathema, Tides From Nebula... http://www.longdistancecalling.de https://www.facebook.com/longdistancecalling https://www.youtube.com/watch?v=3Dh5vUlQdl4

Zagrają: LONG DISTANCE CALLING (Niemcy) rock progresywny, post metal

Zaprasza Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod