Klub Zaścianek - Proletaryat

Proletaryat

22.03 / pt. / 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Proletaryat
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.

Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!

Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje. Obecny skład zespołu: Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987) Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987) Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008) Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)