DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Sick Saints
MAW
Frozen Night
L.U.C.A.
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

‼️ Szanowni Państwo ‼️
Po konsultacjach z Organizatorem oraz wszystkimi zespołami, podjęliśmy wspólnie decyzję o przeniesieniu X edycji Psychofestu na późniejszy, bliżej nieokreślony termin. 🗓🗓
Nie chcemy spotykać się wirtualnie / streamowo.
🤘🤘 Psychofest od zawsze zakładał integracje, spotkanie artystów i fanów. Od zawsze zespoły występujące miały ze sobą premierowe EPki, płyty, single - które sprzedawali w dniu festiwalu. 🤘🤘
Nie wyobrażamy sobie Psychofestu bez tego.
🎟 Zobaczymy się, najszybciej, jak tylko będzie to możliwe w pełnym składzie: Artyści i Wy w jednym miejscu. W jednej przestrzeni. 🎟

Sick Saints
MAW
Frozen Night
Luca / Last Universal Common Ancestor

Ta edycja poświęcona będzie ciężkiej muzyce rockowo metalowej. Jak zwykle będzie różnorodnie od hard rocka poprzez stoner na heavy metal kończąc.
Idea festiwalu to połączenie zespołów o wspólnych zainteresowaniach gatunkowych, współpracujących ze Studiem nagrań Psychosound, które w nieodległym czasie ukończyły prace nad materiałem audio.
Wszystkie zespoły zapowiedziały gorące premiery na ten wieczór!
Świeżutkie single od L.U.C.A i SICK SAINTS!
FROZEN NIGHT zaprezentuje album wydany w wytworni LYNX.
MAW album wydany własnym sumptem.
Z uwagi na trudną sytuację z COVID 19 wszelkie informacje bedą umieszczane na stronie wydarzenia oraz szczegóły w jakiej formie koncert się odbędzie.
------------- LINE UP -------------
19:00 - 20:00 L.U.C.A
20:00 - 21:00 FROZEN NIGHT
21:00 - 22:00 SICK SAINTS
22:00 - 23:00 MAW
PSYCHOFEST X
13.11.2020, godz. 19:00
Klub Zaścianek ul.Rostafińskiego 4, Kraków
MAW:
Stoner / Desert Rock // Kraków
MAW powstał w 2019 roku w Krakowie. Punktem wyjścia dla zespołu była fascynacja szeroko pojętą scenę Palm Desert z lat 90. Z czasem grupa wypracowała własny styl, zagrała kilka koncertów i zarejestrowała materiał na debiutancki longplay w studio Vintage Records. Plany związane z wydaniem płyty i jej promocją pokrzyżowała pandemia COVID-19. Zespół opuścił perkusista Michał Gawroński, a jego miejsce zajął Szymon Piotrowski. Ostatecznie album, zatytułowany po prostu ,,MAW", będzie miał premierę w połowie listopada 2020. Obecnie zespół pracuje nad nowymi utworami.
https://www.facebook.com/MawOfficialWebsite
https://www.youtube.com/.../UCmktUaLkg47TQ3KLEAR.../featured
SICK SAINTS:
SICK SAINTS to nowo powstała krakowska grupa rockowa charakteryzująca się świeżym spojrzeniem na legendarne brzmienia muzyki rockowej za czasów swojej świetności. Nietuzinkowe postaci które definiują takie cechy jak technika, scenicznie szaleństwo oraz ciężkie brzmienie. Trio zyskiwało doświadczenie na międzynarodowych scenach m.in w Niemczech, Anglii czy Chinach oraz krajowych na takich festiwalach jak Jarocin czy Orange Warsaw Festiwal. Muzycy występowali u boku takich artystów jak: Coma, Organek, Kult, Hey, Agnieszka Chylińska, Brodka czy Lao Che.
SICK SAINTS to:
Mike "Mighty Mike" Mlynarczyk - gitary
Tomek "Sick Tom" Młóciński - perkusja
Daniel "Skallor" Warakomski - śpiew
Tomasz Płaneta - bass
FB: https://www.facebook.com/sicksaints.music
IG: https://instagram.com/sicksaints.band
Frozen Night:
Zespół o brzmieniu progresywnym, założony przez Kacpra Puchałę 20 Października 2017 roku. W skład zespołu wchodzą: Mikołaj Wirowski (wokalista z niesamowicie ciekawą barwą głosu oraz znakomity tekściarz), Szymon Wajda (gitarzysta prowadzący, kompozytor), Bartosz Klamerus (gitarzysta rytmiczny/prowadzący), Maksymilian Bieniara (basista) Kacper Puchała (perkusista,manager oraz lider). Wszyscy to pasjonaci muzyki w każdej postaci z dominującym zamiłowaniem do cięższych brzmień. Motywem przewodnim zespołu do tworzenia muzyki to przede wszystkim teksty, które mają charakter autobiograficzny z przekazem podprogowym powstałe na skutek osobistych doświadczeń, bogate i złożone linie melodyczne grane przez gitary oraz ciężkie i niskie rejestry grane przez bas i perkusję. Wszystko to tworzy idealną całość, która zaowocowała wyjątkowym brzmieniem charakterystycznym dla tego zespołu.
FB:
https://www.facebook.com/frozennightofficial
L.U.C.A.:
L.U.C.A. a właściwie Last Universal Common Ancestor to młody Krakowski skład powstały z początkiem 2019 roku. Inspiracje muzyków to przede wszystkim cięższe brzmienia: metalowe, stonerowe i progresywne tak jak Tool, Alice in Chains, Kyuss czy Porcupine Tree co na pewno przekłada się na ich twórczość. W ich muzyce można znaleźć nietuzinkowe pomysły oraz rozbudowane kompozycje ocierające się o muzykę progresywną, metalową, a także szeroko pojętą rockową. Ciężko jednoznacznie określić styl, jaki prezentują, natomiast poszukują brzmień w różnych stylach świata muzycznego. Latem L.U.C.A. rozpoczął koncerty w rodzimym Krakowie. Na jesieni pojawi się promocyjne demo w postaci singla.
Skład:
Wokal – Michał Lipiński
Gitara – Piotr Lipiński
Bas – Maciej Sowa
Perkusja – Michał Dąbrowski
FB: https://www.facebook.com/Last-Universal-Common-Ancestor-119347826290744
YT: https://www.youtube.com/channel/UC0_-0t8FMtmjuffnepMLLnQ