Dikanda

klubzascianek - Dikanda

4.03.2022 / pt. / 20:00

THE DOORS: 19:00

Bilety od 45zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
eBilet TicketClub
Wydarzenie zostało przeniesione z 17.12.2021 / pt. na 4.03.2022 / pt. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Na koniec sezonu koncertowego mamy dla Was wyjątkową propozycję z najwyższej półki. Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami.

Dikanda: Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

Ważne występy i nagrody: Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 1999 – I nagroda Festiwal Eurofolk 1999 – I nagroda Montreux Jazz Festival – Montreux 2001 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Opole 2001, 2002 Sziget Festival – Budapeszt 2003 Folkowy Fonogram Roku – III miejsce za płytę Jakhana Jakhana 2002 Festiwal Folkherbstfestival Plauen 2004 – I nagroda i nagroda publiczności Występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce 2008 XVII Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą 2011

GALERIA


WIDEO