Proletarayat + AMOK

klubzascianek - Proletarayat + AMOK

16.10.2021 / sob. / 20:00

THE DOORS: 19:00
Wydarzenie zostało przeniesione z 24.10.2020 / sob. na 16.10.2021 / sob. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju! PROLETARYAT ponownie w Krakowie! Scenę rozgrzeje znana krakowsko-rzeszowska formacja metalowa AMOK:

Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal. Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!

Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje. Obecny skład zespołu:

  • Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987)
  • Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
  • Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
  • Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)

AMOK: Muzycy Amoku, znanego w burbońskiej Francji jako l'Amoque, zbiegają przed jakobińskimi gilotynami do Rosji, gdzie zdobywają popularność na dworze Aleksandra II, uświetniając wiele uroczystości państwowych, między innymi galę przekazania Alaski Amerykanom. Podczas napoleońskiej inwazji neutralni. Rewolucja październikowa zmusza kwintet do kolejnej emigracji, tym razem na tereny współczesnego powiatu rzeszowskiego. Tu, w afekcie IV Rozbioru Śródmieścia pomiędzy Resovię a Stal, wstępują na drogę kamienia łupanego, a znakiem rozpoznawczym działalności grupy stają się usilny stoner oraz wyrozumiały thrash. Druga dekada XXI wieku znajduje Amok w Krakowie, gdzie pod osłoną nocy przekarmiają gołębie i osuszają koryto Wisły.

WIDEO