Klub Zaścianek - Imperial Age & Special Guests: Runika

Imperial Age & Special Guests: Runika

19.01 / sob. / 20:00 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Imperial Age
Runika
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Imperial Age (RU) - Symphonic Metal Pierwsza samodzielna trasa Imperial Age!

Czarodzieje i wojownicy? Piękne kobiety i starożytne cywilizacje? Zdumiewające wizualizacje, potężne riffy, chóry i Hollywoodzkie orkiestracje? A to wszytko okraszone tajemniczymi mistycznymi tekstami? Czy oni naprawdę wierzą w to wszystko? Hellyeah! To Imperial Age!

Imperial Age to rosyjski zespół wykonujący symfoniczny metal z elementami muzyki ludowej.

Zespół powstał w 2012 w Moskwie, a jego twórcą jest klawiszowiec i wokalista Aleksandr „Aor” Osipow. Obecny skład ustalił się po dołączeniu wokalistki – śpiewaczki operowej Aleksandry Sidorowej. Pozostali muzycy grupy to: Jane "Corn" Odintsova (klawisze, wokal), Dmitry "Dok" Rukhadze (bas, scream), Dmitry Kovalev (perkusja), Alexander Strelnikov (gitara), Igor "Kiv" Korolev (gitara).

Imperial Age występowali między innymi z Paradise Lost, Tarją Turunen (Nightwish) oraz Therionem. Na koncertach w Polsce zaprezentują metal-operę pt. „The Legacy Of Atlantis”.

Ariadne's Thread - Nić Ariadny - Projekt ten to próba nowego spojrzenia na muzykę folkową poprzez łączenie współczesnych brzmień z tym co dawne i archaiczne. Twórczość zespołu to europejski folk osadzony w mrocznym i tajemniczym charakterze, czerpiący z muzyki średniowiecznej, renesansowej, skandynawskiej i celtyckiej , łączący elementy elektroniki oraz lekkiego transu.