A.A. Williams + Karin Park

klubzascianek - A.A. Williams + Karin Park

12.12.2022 / pon. / 19:30

THE DOORS: 18:30

Bilety od 79zł


Dostępne w partnerskich bileteriach:
Knock Out Shop

OPIS WYDARZENIA


A.A. Williams ponownie zagra w Polsce. Grudniowe koncerty Brytyjki będą częścią europejskiej trasy promującej jej najnowszy album! W roli supportu artystki wystąpi Karin Park.

A.A. Williams występowała w Polsce już kilkakrotnie i skradła serca publiczności swoją delikatnością i enigmatycznością na scenie. Jej drugi album „As The Moon Rests” ukaże się 7 października nakładem wytwórni Bella Union. Pierwszą zapowiedzią produkcji jest singiel „Evaporate”.

Zazwyczaj nagrywanie drugiego albumu powoduje stres – nie chcesz stworzyć czegoś, czego ludzie nie polubią już tak, jak debiutu – mówi Brytyjka. Muszę jednak tworzyć muzykę, która podoba się mnie samej. „As The Moon Rests” jest cięższy i łagodniejszy. Jest jak „Forever Blue” razy dziesięć.

A.A. Williams i Karin Park wystąpią w Polsce kolejno:

10 XII @ Gdańsk, klub Drizzly Grizzly

11 XII @ Warszawa, klub Hydrozagadka

12 XII @ Kraków, klub Zaścianek

13 XII @ Wrocław, klub Akademia

A.A. WILLIAMS (Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal:

Angielka, która przyznaje, że kocha w muzyce to, co głośne i mroczne. Dała się już poznać polskiej publiczności jako suport The Sisters Of Mercy i Cult Of Luna. A.A. Williams porównuje się do Chelsea Wolfe, Emmy Ruth Rundle, Louise Lemon, aczkolwiek ma już ona swój charakterystyczny styl.

Pojawiła się w 2018 roku. Potem był kontrakt z Holy Roar Records, występ na prestiżowym festiwalu Roadburn oraz imienna debiutancka EP-ka (2019), która ugruntowała opinię o A.A. Williams, jako o jednej z najciekawszych niezależnych artystek. Brytyjka porusza się w melancholijnym mroku o odcieniach folku, ambientu, muzyki klasycznej i alternatywnego metalu i post metalu spod znaku na przykład Amenra, czy wspomnianych Cult Of Luna. Muzycy COL, Johannes Persson i Fredrik Kihlberg, są gośćmi na pełnowymiarowym debiucie A.A. Williams "Forever Blue" (2020). Pandemiczny czas artystka o hipnotyzującym, niskim głosie umiliła sobie i fanom zestawem coverów "Songs from Isolation" (2021; utwory m.in. Nicka Cave'a, Pixies, Deftones, Radiohead). Przygotowała też z udziałem 10-osobowej sekcji smyczkowej EP-kę "arco" z na nowo zaaranżowanymi piosenkami z pierwszej małej płytki. W październiku 2022 roku artystka wyda swój drugi pełnowymiarowy album „As The Moon Rests”.

https://www.instagram.com/aawilliamsmusic/

KARIN PARK (Szwecja) industrial pop, indie-elektronika:

Ledwo co widzieliśmy ją na Mystic Festival 2022 jako członkinię Årabrot, a niebawem pojawi się kolejna okazja, aby podziwiać na żywo w Polsce absolutnie wyjątkową artystkę, jaką bez wątpienia jest Karin Park. Tym razem na solowym koncercie.

Recenzentom, którzy porównują ją, chociażby do Karin Drejier Andersson, czy Björk, odpowiada, że woli, aby widzieli w niej białą wersję legendarnej Grace Jones. Bo podobnie do jamajskiej legendy jest Szwedka osobą kilku talentów. Nie tylko świetnie komponuje elektroniczną muzykę z pogranicza synthpopu, industrialu i dość mrocznej niezależnej elektroniki, lecz również miała nieraz okazję z powodzeniem sprawdzić się jako modelka i aktorka. Dorastała w Japonii, a od jakiegoś czasu znowu mieszka w rodzinnym, szwedzkim miasteczku Djura. W Polsce występowała przed laty, choćby na festiwalu Audioriver. W 2021 roku Karin Park wydała kolejny album, który nagrała z legendą dark ambientu, Lustmordem.

https://www.youtube.com/watch?v=AlSvO29JjPQ

https://www.instagram.com/karinparkofficial/

Zaprasza

Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net

https://www.facebook.com/productions.knock.out

https://www.instagram.com/knockoutprod

GALERIA


WIDEO