19:30
30.04.2017
niedziela
PERCIVAL SCHUTTENBACH, HELROTH
 
Bilety dostępne!

35 zł - przedsprzedaż;
50 zł - w dniu koncertu. 

ONLINE:
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1964818-percival-schuttenbach-bilety.html
https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/percival-schuttenbach/

Oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych systemów (np. sieć sklepów Empik).

Bilety kolecjonerskie dostępne również w:
- Klub Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4);
- Klub Filutek (ul. Rostafińskiego 10);

Na jednej scenie folk pagan metal z Polski i Litwy!

Percival Schuttenbach:

Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. 

Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach!  

Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry - Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu.

Zespół w 2016r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland której następstwem było wydanie płyty “Strzyga” podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu. 

Członkowie zespołu:

Mikołaj Rybacki;
Katarzyna Bromirska;
Joanna Lacher;
Andrzej Mikityn;
Christina Bogdanova;
Marcin "Froncek" Frąckowiak. 

https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach/

https://www.percivalschuttenbach.art.pl

https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach

Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i

Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. 

Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll. 

W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". 

Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club. 

Członkowie zespołu:

Orthank - vocals;
Martha - flutes, 2nd voc;
Ernest - violin;
Zapor - guitar;
Jan Machalski - guitar;
Morwin - bass;
Marcin - drums 

https://www.facebook.com/pg/Helroth/

http://www.youtube.com/user/HelrothOfficial

http://www.helroth.8merch.com

cena biletu: 35 zł - przedsprzedaż; 50 zł - w dniu koncertu

kup bilet on-line


projekt i wykonanie: www.zont.pl