20:00
21.03.2017
wtorek
STROLLAD

Bilety dostępne w cenie:

10 zł 
 
w Klubie Zaścianek oraz Filutek (Rostafińskiego 10).
 
 
 

STROLLAD

Zespół STROLLAD powstał w 1998 roku w regionie Vendée w zachodniej Francji. Swoim oryginalnym stylem, celtyckim ska, wzbogacił alternatywną francuską sceną rockową.

W 1999 ukazały się pierwsze nagrania zespołu. EPka "Sans Escale" była zapowiedzią energetycznego albumu "Yec'hed mat", który ujrzał światło dzienne w 2001 roku. Po sukcesie pierwszej płyty, dwa lata później grupa nagrała 13-utworowy album "La fête du slip" w jeszcze bardziej imprezowym, francuskim klimacie. Słychać na nim akordeon, typowo celtycki instrument "bombarde" (rodzaj oboju), jeszcze więcej rockowych gitar oraz zaangażowane teksty. Dwa następne albumy zespołu to "Le Temps du Télégramme" i "Strollad Live".

Zespół STROLLAD jest znany nie tylko we Francji, grał też koncerty w Belgii, Grecji czy Luksemburgu. Występował ze znanymi francuskimi oraz międzynarodowymi artystami (jak Jonny Clegg).

STROLLAD w Polsce wystąpi w Oświęcimiu, Krakowie i Wrocławiu w ramach europejskiej trasy koncertowej, której zimowa część obejmie Luksemburg, Niemcy, Polskę i Czechy.

Linki:

fb: https://www.facebook.com/Strollad-Officiel-2-681970625239500/?fref=ts

Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=9Vojrum4a4s
https://www.youtube.com/watch?v=gnKkCyJra9M

Spotifyhttps://open.spotify.com/artist/3lqeClhzRX73mSLkwpWGT9

 

 

cena biletu: 10 zł

projekt i wykonanie: www.zont.pl